Loděnice fest Brány Jihlavy skončil čtyř set tisícovým schodkem

Příspěvková organizace Brána Jihlavy uspořádala na konci června dvoudenní hudební festival v prostách loděnice u Českého mlýna v centru krajské metropole Vysočiny.

O katastrofálním nezájmu návštěvníků svědčí základní ekonomické ukazatele: Celkové náklady 496.060,-Kč, Celkové výnosy 69.300,-Kč .Počet účastníků (prodaných vstupenek) 157 Ks.

Loděnice fest: TIC - Volný čas: Jihlava

„Z výše uvedeného je patrné, že čistá ztráta na jednoho účastníka této akce činí 2.718,22Kč. Když pomineme ekonomickou stránku tohoto projekt, tak daleko horší je takřka nulový společenský dopad této akce pořádané v hlavní sezóně,“ povšiml si opoziční zastupitel Radek Popelka.

Ředitelem městské příspěvkové organizace Brána Jihlavy je příznivec uskupení Fórum Jihlava Jakub Deml, trojka kandidátky Fórum Jihlava v komunálních volbách.

Informace o vyrobené ztrátě při produkci kultury přichází v době hledání možných dalších zdrojů pro výstavbu Horácké multifunkční arény.

„Zde se musíme zamyslet nad dramaturgií celého festivalu, která zjevně střelila mimo terč.Je otázkou, zda se má „brána“ i nadále soustředit na akce pro klubové publikum nebo je jejím úkolem pořádat skutečně městské akce pro široké masy obyvatelstva. Já osobně se domnívám, že převažovat musí ty pro širokou veřejnost,“ dodal zastupitel Popelka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů