Mateřská škola JABULA bude postavená z peněz církevních restitucí

Nově postavená církevní mateřská škola JABULA v Moravských Budějovicích poprvé přivítá děti už na podzim. Jméno školky JABULA je odvozené od jména pátera Jana Buly, kněze popraveného v době represe komunistického režimu proti církvi. „Je dobře, když jméno Jana Buly žije dál a je spojeno právě s prací s těmi nejmenšími,“ řekl lidovecký kandídát na senátora za Jihlavsko Michal Stehlík.

Na novostavbu školky, jejíž rozpočet je 17 milionů Kč, vyčlenil investor – Biskupství brněnské – prostředky z finanční náhrady za nevydaný církevní majetek. Jen díky této dohodě se státem je dílo postupně realizováno a církev tak může nabídnout lidem v Moravských Budějovicích svoji službu.

 

Petr Piáček (KDU-ČSL)„Projekt mateřské křesťanské školky znám od kněze, salesiána, faráře z M. Budějovic Pavla Krejčího. Něco podobného by se mi líbilo v Jihlavě. Mám předběžně domluven termín se zakladateli této školky. Těším se na slavnostní otevření za účasti brněnského biskupa. Během Dne Jana Buly jsem já, náš předseda Jaromír Kalina i kandidát na senátora Michal Stehlík obdrželi pozvání na otevření této školky na konci letních prázdnin,“ uvedl  krajský místopředseda vysočinských lidovců Petr Piáček.

Reakce politických stran Kraje Vysočina na budování církevní školky z restitučních peněz zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů