Mediální bitva o černou stavbu v Rantířově

areál M-KovoAktivisté v Rantířově se snaží poškodit dobré jméno rantířovské firmy označením černá stavba. Opakují výroky o černé stavbě tak dlouho, až zaujmou novináře. Problém je jinde: Rantířov i ekologičtí aktivisté zaspali připomínkování záměru rozšíření výroby. Čím více úředních razítek je pod podnikatelským záměrem, tím hlasitěji aktivisté protestují.

Vedle úřední bitvy se vede hlavně bitva mediální. Aktivisté ovlivňují média, aby pomohly formovat veřejné mínění: slogan „černá stavba“ má vyvolat dojem porušení zákona. Média se jako dravci vrhají na soukromého podnikatele a žádají slova na obhajobu.

Mediální iluze je dokonána. Nikdo se neptá na pochybení obce, obyvatel i občanských aktivistů při podávání podnětů a vyjádření k záměru rozšíření  výroby.

Ve střetu soukromého a veřejného zájmu dohání obec Rantířov za pomoci ekologických a občanských aktivistů zpoždění z počáteční fáze řízení o rozšíření výroby soukromé firmy.

Jinými slovy „protesty jsou dobré, ale pozdě!“ Nátlak na úřady ve formě stížností a žalob už nemá mnoho šancí na úspěch.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů