Menšinový spoluvlastník Teniscentra působí v šedesáti firmách

Menšinovým vlastníkem společnosti Teniscentrum Jihlava se zhruba dvaačtyřiceti procentním podílem je brněnská společnost GST sport. Její jednatel Daniel Janda má za sebou kariéru pozoruhodného manažera. Působil ve více než šesti stovkách obchodních společnostech ze kterých již kolem devadesátky zaniklo. Podle aktuálních informací nyní Janda působí ve více než šesti desítkách společností, společníkem je v sedmi firmách.

Mnohé z obchodních společností, které jednatel firmy GST sport zakládal mají italské názvy za kterými je cítit vliv švýcarského právníka italského původu Fabiana Delca.

Roli Daniela Jandy v rozsáhlém pavouku obchodních firem zmapoval před časem deník MF-DNES: „Při zakládání pavouku firem, který pak napustil i peníze do Zemanovy kampaně, sponzoři Zemanovců napojení na Delca opakovaně využili služeb zaměstnance brněnské advokátní kanceláře Daniela Jandy. Jeho ready-made firmy mají společný právě italsky znějící název. Janda přitom zakládal nejenom Stegenato, u něhož je prokazatelné, že ho ovládá Právník blízký Putinovi, či Formicola řízenou Delcovým českým právním pověřencem Tomíčkem. Ale také Indimenta, jak se původně jmenoval podnik Adamovské strojírny a železárny, který poslal SPOZ sto tisíc a je nyní jediným akcionářem Adastu, jehož zástupce Zeman bere do zahraničí. Štědřejší byla dceřiná firma strojíren Benepro, která mezi lety 2015 a 2017 věnovala celkem 700 tisíc,“ napsal deník MFDNES.

Výhodný obchod se chystá i v Jihlavě: Firma GST sport zastoupená Danielem Jandou nabízí městu Jihlava odkup menšinového vlastnického podílu. Z původních osmi milionů korun za dvaačtyřicetiprocentní podíl slevila na polovinu. Před několika lety přitom podíl odkoupila od zkrachovalé firmy PSJ za osm set tisíc korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů