Mimořádný audit JVAKu vyjde Jihlavu na sto tisíc korun

Mimořádná ekonomická kontrola společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace vyjde městskou pokladnu na sto tisíc korun. Kontrolu provede auditorská firma Ernst & Young, s.r.o.

„Radní města mají divně poskládané priority. Ekonomický audit by měli dělat ve velkých městských společnostech jako jsou městské lesy, či Služby města Jihlavy anebo dopravní podnik. V malé společnosti JVAK není prakticky co kontrolovat,“ prohlásila předsedkyně Finančního výboru jihlavského zastupitelstva Jana Mayerová (ANO).

Na začátku léta přišlo na ředitele městské vodárenské společnosti trestní oznámení od městského úředníka Jana Vystrčila (více zde). Pokus o kriminalizaci ředitel Benáček přežil ve funkci (více zde).

Politický boj o vliv

Ve vedení města Jihlavy se vede otevřený politický boj o vliv na fungování městské vodárenské společnosti. Hraje se také o budoucnost JVAKu jako městské společnosti, případně o její nahrazení soukromou firmou.

„Z dění v poslední době je víc než jasné, že někteří lidi z vedení města pochopili, že ve vodě se točí velké peníze. A že není v jejich osobním zájmu, aby vodu provozovala městská společnost, jelikož to by profit zůstával městu a finanční toky byly pod drobnohledem. Když to ale dělá soukromá společnost, tam nikdo nezjistí, kam peníze ve skutečnosti tečou,“ dodala Mayerová (ANO).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů