Motorpal zkrachoval. O budoucnosti rozhodnou jeho věřitelé.

AKTUALIZOVÁNO Krajský soud v Brně rozhodl 9.2.2016 o úpadku akciové společnosti Motorpal. Firma zaměstnává 1327 zaměstnanců ve dvou závodech v Jihlavě a dále v Batelově, Jemnici a Velkém Meziříčí. Celkový  úhrn čistého obratu za rok 2015 činil 1.019.524.000,- Kč. Předmětem podnikání Motorpalu je výroba vstřikovacích trysek pro dieselové motory.

life

Návrhem doručeným soudu dne 15. 1. 2016 se Motorpal domáhal, aby soud rozhodl o úpadku společnosti a současně dlužníku povolil reorganizaci. Firma má více než 370 věřitelů v obchodním styku a celkově eviduje jako dlužník pohledávky za 863 867 490,81 Kč.

Významnými akcionáři Motorpalu jsou vedle předsedy představenstva Milana Medonose (41%) finančníci Gregorz Hóta (27%) a Martin Burda (27%).

fbNavrhovaný reorganizační plán zaručoval některým věřitelům uspokojení jejich pohledávek ze zhruba 15%. Jeden z vřitelů vyjádřil pochybnosti, zda takto navrhovaný reorganizační plán je možné označit za poctivý. Jeden z věřitelů vyjádřil domněnku, že může jít o pokus převzetí Motorpalu jako dlužníka novým akcionářem.

Krajský soud v Brně odmítl předložený reorganizační plán Motorpalu schválený hlasovacími lístky.“ Předložený hlasovací lístek zajištěného věřitele COMMERZBANK Aktiengesellschaft, stejně jako hlasovací lístky výše uvedených nezajištěných věřitelů, mimo věřitele AKNEL Group a.s. a MikroChem LKT spol s r.o., povinnou náležitost, to je datum podání přihlášky neobsahují, „stojí v rozhodnutí Krajského soudu.

O dalším postupu rozhodne schůze věřitelů Motorpalu na konci dubna. Motorpal se bude snažit zvrátit soudní rozhodnutí o úpadku (čtěte zde), prohlášení odborů čtěte zde. Během čtyřiadvaceti hodin od rozhodnutí o úpadku se Motorpal odvolal proti rozhodnutí Krajského soudu o úpadku (více zde) a případ míří k Vrchnímu soudu v Olomouci (více zde).

Vrchní soud v Olomouci má na „neprodlené rozhodnutí“ dva měsíce času a lhůta může být prodloužena. Vyjádření mluvčího soudu čtěte zde.

Předseda odborů Motorpalu píše soudu o problému s výplatou mzdy zaměstnancům (více zde)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů