Nadační fond musí při integraci uprchlíků splnit vše, co požaduje Česká republika

Při tiskové konferenci o integraci iráckých uprchlíků v Jihlavě netradičně položila dotazy zástupcům fondu Generace 21 i tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Mluvčí Kraje Vysočina: Existuje smluvní vztah mezi nadačním fondem Generace 21 a vládou České republiky? Jaká je garance úspěšnosti projektu? Stojí za Vámi silný partner z hlediska vládní municipality?

Jan Talafant (ředitel Generace21) : Byla uzavřena smlouva mezi Českou republikou a fondem Generace 21. Za Českou republiku podepsal smlouvu náměstek ministra vnitra Nováček.

Mluvčí Kraje Vysočina: Jsou ve smlouvě taxativně řečeny závazky, které přijímá Česká republika?

Jan Talafant: Taxativně je hlavně řečeno, co všechno musí splnit fond. ….

Mluvčí Kraje Vysočina: Mě zajímá, co všechno musí splnit vláda…

Jan Talafant: Já to hned řeknu. Nadační fond musí splnit vše, co by dělal stát z hlediska státní integračního plánu. Může to dělat jinak, ale musí dodržet standard. Stát se zavazuje hradit zdravotní pojištění, provedení bezpečnostních prověrek při azylovém řízení. Kdyby teoreticky nadační fond neměl peníze, nebo se stalo něco jiného, tak ti uprchlíci znovu spadnou do státního integračního plánu. A musí se o ně postarat stát. Nebudou vyhoštěni. Je to garantováno obráceně. Kdyby to nadační fond nedokázal splnit, tak to zajistí stát.

fb

Mluvčí Kraje Vysočina: Dobře. Takže garance za to, že ti lidé dostanou na Vysočině to, co dostat mají nese nadace nikoliv stát?

Jan Talafant: Ano. Stát má právo na to dohlížet a kontrolovat.

Občasník.eu: Jakým způsobem informujete hejtmana Kraje Vysočina pana Běhounka?

Jan Talafant: Určitě ho budeme informovat. Naše povinnost je v podstatě pouze oznamovací. Vše probíhá jako soukromý projekt v soukromé organizaci. Se všemi se snažíme komunikovat, všechny se snažíme informovat. Dotazovala se například ředitelka Krajské hygienické stanice na celý plánovaný průběh.

 

 

 

Jedna odpověď
  1. Virtual server

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů