Nagyová (ANO): Být porodní bábou jihlavské koalice je forma ostrakizace

Koalice ODS/KDU-ČSL s hnutím ANO je sňatkem z rozumu, ke kterému dojde pokud koaliční zastupitelkou nebude za hnutí ANO spoluobžalovaná Andeja Babiše v kauze „Čapí hnízdo“ Jana Nagyová.

Komentář zastupitelky Jany Nagyové je bez redakčních úprav, v původní podobě.

Být porodnou bábou současné koalice je trochu drsné. Dítě se rodí těžce, za řinčení zbraní a zároveň zpěvu mírového chóru. Nejlépe udělám, když rodičům do toho nebudu kecat. Na druhou stranu – je to těžké, jelikož mám problém do věci nemluvit.  Víc než porodná bába si připadám však jako rozbuška a můj život je jedno velké minové pole. Tato podzim je z tohoto pohledu obzvlášť výživná. A to na všech, úplně všech frontách. Vůbec netuším co se z toho všeho narodí. Ale soudě kde „kuvikání“ astrologů a různých novodobých Nostradamů – dobře již bylo. Snad alespoň Jihlavská koalice se stane kouskem pevné země pod nohama v nadcházejících nelehkých časech.

Proč vůbec podporuji toto spojení, ač v Praze stále zbraně řinčí a ještě před pár týdny jsem byla jednou z hlavních postav místního odboje?

Je potřeba rozlišovat politiku celostátní, kde jsou si politici častokrát lidsky vzdálení a kde by se měla řešit i pravicovost/levicovost stran a politiku komunální, kde politici žijí vedle sebe i jako lidi a řeší otázky praktického každodenního života ve městě.

Dále je taky nutné si uvědomit, že politické vymezení v tradičním pojetí již neexistuje a že přichází doba vyžadující zcela jiný přístup než na jaký jsme zvyklí a když to tradiční strany nebudou akceptovat, akorát se tím otevře prostor pro extrémizmus v pravém slova smyslu. Je nutné společně, napříč stranami vytvářet vize pro novou společnost která vzniká a která bude řešit zcela jiné problémy než před 30 lety v době porevoluční.

Z toho co vidím kolem sebe tak já osobně/či ANO vadím buď lidem, kteří nepochopili výše uvedené a zaštiťují se demokracií jako slovem, ale jejíž obsah jim zhola nic neříká – anebo takovým, co doopravdy uvěřili že celé toto trestní stíhání je opodstatněné  a nejsou schopni vnímat podstatu problému. Samozřejmě, pak jsou takoví kterým nesedím lidsky a vadí jim politika ANO, to je ale zcela přirozené a v pořádku. Nikdy se nezavděčíme lidem všem. To už jsem pochopila.

Tato koalice, pokud budou obě strany držet dohody a zaměří se pragmaticky na město a nato, co je spojuje, nikoliv co je rozděluje, by mohla mít šanci přežít….a posunout věci dál. A proto jsem poctěna být porodní bábou, ačkoliv to znamená pro moji osobu jistou formu ostrakizace. Co člověka nezabije, to ho prý posílí. Tak uvidíme…..

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů