Návrh dámského klubu zastupitelek předkládá muž. Primátor osobně.

fbNapříč politickými stranami v jihlavském zastupitelstvu funguje neformální dámský klub. Široké veřejnosti viditelnější akce klubu by měly spočívat například v podpoře různých dobročinných a společenských akcí, ale i budování vztahu obyvatel k městu. Viditelnou veřejnou aktivitou dam jihlavského zastupitelstva bylo například rozdávání perníčků s přáním klidného prožití adventních dnů.

Dámský klub se razantně vyslovil proti plánům vzdělávací inkluze ve školství (více zde, odůvodnění zde). Určitou zvláštností je pak předložení celého návrhu do zastupitelstva osobně primátorem města Rudolfem Chloupkem (ČSSD). Do určité míry zapadají aktivity dámského klubu do souladu s oranžovými protesty proti inkluzi v Radě Kraje Vysočina (více zde).

Vysloveně dámský návrh by asi mohla zastupitelům předložit kterákoliv členka dámského klubu jako zastupitelka. Nejlépe přímo kterákoliv zastupitelka jako radní města.

Do čela protestů školské veřejnosti proti inkluzi se postavila  školská radní Jana Fialová, v krajském městě primátor Rudolf Chloupek. Až v pozadí budou aktivity dalších zastupitelek, zejména zastupitelky Aleny Hutařové (KDU-ČSL).

Sympatie voličů k politikům budou jednotlivé strany sklízet už v podzimních volbách. Zřejmě proto oranžoví politici vyrábí z inkluze politické téma na pozvednutí politických preferencí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů