Problém Deml (Fórum): Jmenování ředitele Brány Vysočiny brání dohoda o platu

Opakované výběrové řízení na pozici ředitele městské příspěvkové organizace Brána Jihlavy vyhrál opět Jakub Deml. Deml je třetím mužem kandidátní listiny uskupení Fórum Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou. A prvním náhradníkem na mandát zastupitele za Fórum Jihlava.

Už na jaře se konalo první výběrové řízení na post ředitele Brány Jihlavy. Tehdy byli pouze dva účastníci: Jakub Deml a „paní z Prahy“. Úspěšnému dokončení konkursu zabránil střet zájmů, když vyšla najevo aktivita Jakuba Demla jako úředníka Magistrátu na dohodu o pracovní činnosti při přípravě konkursu.

Podzimní konkurs už proběhl s větší účastí kandidátů a opět se zaskvěl Jakub Deml jako kandidát na pozici ředitele. Výběrová komise doporučila na pozici ředitele právě jeho.

Jenže jmenování příznivce Fóra Jihlava Jakuba Demla do funkce ředitele městské příspěvkové organizace Brána Jihlavy brání neshody o výši platu. Podobně jako v případě výběru tiskového mluvčího, který byl také příznivcem uskupení Fórum Jihlava, je problém s výší nástupního platu ředitele městské příspěvkové organizace.

Mezi Fórem Jihlava a ODS jako koaličními partnery rostou neshody. Fórum Jihlava se ostře vymezilo vůči kumulaci funkcí uvolněného radního města pro dopravu a funkce poslance parlamentu Jaroslava Vymazala (ODS) – více zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů