Nebožtíky na Vysočině začnou ohledávat soukromí koroneři

Práce koronera je veřejnosti známá především z filmů s detektivní zápletkou. Úkolem koronera je ohledání těla zemřelého a stanovení příčiny smrti: přirozená smrt, nešťastná náhoda, sebevražda, nezákonné zabití, zákonné zabití, mrtvě narozené dítě a podobně. Nebo rozhodnutí o nařízení soudní pitvy, pokud není možné příčinu stanovit příčinu úmrtí přímo na místě.

V roce 2022 bude zemřelé v Kraji Vysočina ohledávat soukromá firma 1. koronerská. Za ohledání zemřelého vyplatí Kraj Vysočina paušální odměnu patnáct set korun za jeden případ. Smluvně je zajištěný výjezd soukromému koronera do sto dvaceti minut.

Objednávku výjezdu soukromých koronerů bude zajišťovat Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina. Záchranka bude dostávat i zpětné hlášení o provedené službě. Cena za služby 1.koronerské v Kraji Vysočina je zhruba o dvě stě korun dražší než v Královehradeckém nebo Středočeském kraji.

Hlavní výjezdové stanovišťě bude v budově onkologie a očkovacího centra Nemocnice Havlíčkův Brod.

Společnost 1. koronerská působí kromě Vysočiny i v rámci Královéhradeckého kraje, Jihočeského kraje, Plzeňského kraje, Středočeského kraje, Moravskoslezského, Zlínského a Ústeckého kraje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů