Necidova katastrofa: Na velkomeziříčskou opozici útočí fake-news!

Na opoziční politiky ve Velkém Meziříčí intenzivně útočí skrytá propaganda v podobě fake-news (podvržených zpráv). Vedle lidoveckého zastupitele Stanislava Rosy se dalším cílem stal předseda velkomezičských lidovců Pavel Pešek. I na něj se zaměřila stránka na sociální síti, která se tváří jako profil lidovce Peška.

Falešná stránka se snaží šířit falešné zprávy, které vytváří dojem jako by šlo o názory předsedy místní organizace KDU-ČSL Velké Meziříčí.

Propagandistické stránky se zaměřují na politické odpůrce starosty Radovana Necida, které se snaží zesměšňovat. Starosta Necid ztratil podporu většiny zastupitelů při jednání o dalším postupu rekonstrukce náměstí. Opozice úkoluje starostu prostřednictví podepsaných dopisů s konkrétními úkoly. I Rada města musí respektovat vůli řadových zastupitelů.

Nesouhlas řadových zastupitelů s politikou starosty Necida při rekonstrukci náměstí vystupňuje propagandistické útoky na důstojnost zastupitelů. Jiná stránka přejmenovala Velké Meziříčí v sociální síti na Banánovice a vybrala si jako cíl propagandy opozičního zastupitele Stanislava Rosu (více zde).

Obě stránky spojuje kvalitní grafické provedení. Je zřejmé, že anonymní autor má bohaté zkušenosti s počítačovou grafikou.

V souvislosti s propagandistickými útoky na opoziční zastupitele je často zmiňováno jméno Petrose Martakidise, bývalého stranického zástupce starosty Necida ve velkomeziříčské ODS. Martakidis byl starostou Necidem dosazen jako „dozorce“ do nově ustaveného úseku medializace a komunikace velkomeziříčské radnice.

Martakidis v minulosti jako oblastní manažer ODS pomluvil i hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka.  „Čistky nepohodlných, zaměstnávání stranických kamarádíčků a milionové platy komunistů. Tak vypadá personální politika koalice KSČM plus ČSSD na Vysočině. Komunistický hejtman Běhounek (KSČ 1985-89) nezůstal v čistkách pozadu,“ nebral si Martakidis servítky v tiskové zprávě. Na případ v roce 2010 upozornily Jihlavské Listy. ODS se za Martakidisovu zprávu později omluvila.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů