Noční rachot Březinek kazí dobré jméno klubu Xanadu

Největší jihlavské sídliště Březinky má dlouhodobý problém s nočním hlukem z areálu nákupního centra. Noční provoz zde funguje v několika pivnicích a nočních klubech. Stačí, aby odcházející hosté otevřeli dveře a hluk z provozovny uniká do okolního prostoru. Lidé ve vysokých věžácích mohou večer zdarma poslouchat reprodukovanou hudbu nočního života provozovny. Jenže o to viditelně nestojí a tak na rušný noční život nákupního centra létá jedna stížnost za druhou.

Bílá vrána Xanadu

V areálu Březinky sídlí i Xanadu – asi nejznámější noční klub Xanadu. „Chcete si zatančit venku na terase?,“ láká mě manažerka Xanadu Jana Třetinová. Taková nabídka se neodmítá. Jenže ven z Xanadu neunikne ani minimum hluku. Podnik má dvoje vstupní dveře u kterých stojí diskrétní ochranka. „Ani když nechám venkovní dveře otevřené, tak nic neuslyšíte,“ ukazuje manažerka Xanadu. Bez problémů se dá tančit venku na terase Xanadu na hudbu z okolních podniků. Když hosté odcházejí, je široko daleko slyšet hluk života hospod v sousedství Xanadu. Paradoxně se Xanadu stal synonymem pro hlučné místo Jihlavy.

fb

Nepřiměřený hluk

Noční život nákupního centra Březinky obtěžuje místní obyvatele v míře naprosto nepřiměřené obvyklým poměrům. Stížnosti létají na radnici stále častěji. Dalším problémem Březinek jsou rozjaření hosté, kteří míří pěšky domů skrz spící sídliště. Hlučná diskuse občas doplněná jadrným slovem nebo i zpěvem zbytečně obtěžuje spící obyvatele.

„Policejní hodina“ ztrestá noční život?

Možným řešením je úředně stanovit „policejní hodinu“ ve všední dny například v deset večer, v sobotu do půlnoci. Tím by ale krajské město zasáhlo i podniky, které se snaží své okolí obtěžovat hlukem co nejméně. Řešení se najít musí.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů