Nový výtah za evropské peníze záhadně rezne

Je to zapeklitá věc.Rekonstrukce budovy mateřské školy Mozaika na jihlavském sídlišti Březinova se tak úplně nepovedla. Problém je vidět především u nového výtahu, který se nesmí používat. „Teče do něj voda,“ uvedla ředitelka mateřské školy Mozaika Jarmila Bučková.

Nefunkční výtah pořádně komplikuje život mladým maminkám i prarodičům, kteří chodí pro děti do školky. Každá cesta s dětmi do mateřské školy znamená výstup po schodišti kolem nefunkčního výtahu.

 

Rekonstrukce budovy mateřské školy Mozaika probíhala od února 2014 do podzimu.

souvislosti s rekonstrukcí byla upravena kuchyně a jednotlivé výdejny jídla, čímž byla zajištěna obslužnost celého objektu. Byla přistavěna nová venkovní schodiště, která budou sloužit jako požární schodiště, a výtah, který umožní přístup osobám s omezenou schopností pohybu.

Evropská dotace třináct milionů

Na rekonstrukci mateřské školy Březinova uvolnil ROP Jihovýchod dotaci přes třináct milionů korun. Cílem projektu bylo zkvalitnění poskytované technické infrastruktury pro předškolní vzdělávání dětí formou rekonstrukce budovy stávající mateřské školy včetně navýšení kapacity objektu.

fb

 

Magistrát se nevyjádřil

Vyjádření Magistrátu se nepodařilo získat, tiskový mluvčí Radek Tulis nezvedal telefon. Opoziční zastupitelé slíbili prověřit situaci přímo na místě a zaslat vyjádření.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů