Obchvat Jihlavy skrz Henčov se změní na jednosměrku?

Dopravu skrz Henčov komise Magistrátu projednávala a nic se neděje. BUS-pruh na Havlíčkově ul. dopravní komise neprojednávala a děje. Dopravní politika krajského města má své zajímavosti.

Při cestě do průmyslové zóny volí řidiči zkratku z Velkého Beranova přes osadu Henčov směrem do průmyslové zóny na severu Jihlavy. Úzká spojovací silnice od Helenína směrem k Henčovu tak plní funkci teprve plánovaného severovýchodního obchvatu.

Šířka vozovky nestačí? Do Henčova se jezdí po krajnici

Na místní silnici od křižovatky u Helenína směrem do Henčova o šířce necelých čtyř metrů vznikají pro řidiče dramatické situace. Hlavně při míjení se s nákladním vozidlem v protisměru. Silnice má délku osmi set metrů a například na ní zcela chybí odvodnění komunikace. V Henčově jsou na komunikaci vyvrácené obrubníky, pod Henčovem se krajnice „trhá“ směrem k potoku. Samotná křižovatka u Helenína je v ostrém úhlu, což řidiči znesnadňuje rozhled do křižovatky.

Vozovka se trhá směrem k potoku

Letos na jaře nechala radnice zpracovat bezpečnostní audit komunikací kolem Henčova. Bezpečnostní audit identifikuje celkem devět rizik z kterých mohou vznikat dopravní nehody.

Řešení: jednosměrka

Celá komunikace z Henčova směrem dolů ke státní silnici Velký Beranov-Jihlava by se podle doporučeného návrhu bezpečnostního auditu měla stát jednosměrnou komunikací. Jednosměrný provoz by byl od posledních domů osady Henčov směrem dolů. Jednosměrný provoz by končil asi deset metrů od státní silnice.

„Situaci projednala dopravní komise, vedení města či Rada města Jihlavy situaci dosud neřešila,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů