Očkovací centrum Velké Meziříčí má zřídit Fakultní nemocnice Brno

Změna je život! Mimořádné jednání zastupitelstva Velkého Meziříčí bude jednat o zřízení očkovacího centra pro celý mikroregion. Očkovací centrum by mělo být umístěno v prostorách Jupiter klubu na náměstí.

„Mohu potvrdit účast vedení naší nemocnice na jednáních ve Velkém Meziříčí,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Mimořádné jednání zastupitelstva svolal starosta města Alexandros Kaminaras (Společně VM). Původně měli zastupitelé jednat o uvolnění dvou milionů korun na provozování očkovacího centra v nemocnici sv. Zdislavi v místní části Mostiště.

Jen pár hodin před mimořádným jednáním zastupitelů Velkého Meziříčí ale došlo ke zvratu v jednání o umístění očkovacího centra. Očkovací centrum by měla zřídit zdarma Fakultní nemocnice Brno, nebude třeba rozpočtové opatření v částce kolem dvou milionů korun z městského rozpočtu.

Očkovací centrum ve Velkém Meziříčí by mělo očkovat kolem šedesáti pacientů za hodinu. Fakultní nemocnice Brno zřídí podle informací Občasníku odloučené pracoviště ve Velkém Meziříčí, provoz zajistí kolem patnácti dobrovolníků.

Vyjádření města Velké Meziříčí se nepodařilo získat,tisková mluvčí města Lucie Málková opakovaně nezvedala telefon.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů