Oddlužení přináší jistotu soudní ochrany před exekutory a vymahači, říká advokát Homolka

Oddlužení přináší výhodnější řešení než splácení dluhů denně navyšovaných o smluvní pokuty, penále a úroky z prodlení. „Při oddlužení přestanou vaše závazky narůstat o sankce a odměny exekutorů. Po celou dobu trvání oddlužení budete pod ochranou soudu, a tím pádem se nebudete muset obávat exekutorů a vymahačů. Odpadla hranice třiceti procent pro minimální uspokojení věřitelů, nyní stačí, pokud budete schopni platit v případě jednotlivce částku 1.089 Kč a v případě manželů 1.633,5 Kč měsíčně“ vysvětlil jihlavský advokát Homolka.

Soudním rozhodnutím o oddlužení nastane „stop efekt“, kdy nedochází k dalšímu navyšování dluhů. Výsledkem úspěšného oddlužení je pak osvobození dlužníka od zbývajících dluhů.

Samotný proces oddlužení je podle advokáta Homolky poměrně jednoduchý.

„Jsou potřeba jen základní dokumenty a žádost soudu, kterou musí sepsat osoba k tomu oprávněná. Pokud už exekuci máte, je to dokonce i jednodušší, dají se využít údaje z exekučního rejstříku,“ řekl advokát Homolka.

Letní návrh vlády mimo jiné zajistil, že v případě úpadku se fyzické osoby budou moci rychleji dostat z dluhové pasti, vrátit se do legální sféry ekonomiky a znovu se zapojit do běžného společenského a hospodářského života. Dlužník musí v průběhu plnění splátkového kalendáře plně využívat svůj příjmový potenciál a dosahovat adekvátní mzdy, popř. jiného příjmu.

„Dlužníci mají často obavy, že při oddlužení budou živořit, ale to už dávno neplatí, základní nezabavitelná částka nyní činí 13.638,- Kč. Na každou vyživovanou osobu se navyšuje nezabavitelná částka o 3.409,50 Kč“, doplnil Homolka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů