ODS pošle na radnici Velkého Meziříčí Petra Judu

Řešení velkomeziříčské politické krize pokračuje. Nástupcem Petra Veličky ve vedení Velkého Meziříčí bude zastupitel Petr Juda, primář nemocnice Mostiště. V nemocnici Mostiště plánoval velkomeziříčský starosta Alexandros Kaminaras zřízení očkovacího místa nákladem dvou milionů korun z městské kasy. Těsně před projednáváním v zastupitelstvu města přišla zastupitelka Ivana Bíbrová s návrhem na spolupráci s Fakultní nemocnicí v Brně, která zřídila očkovací centrum v prostorách na velkomeziříčském náměstí. Zdarma.

V prosinci zastupitelka Ivana Bíbrová (Společně VM) oznámila odchod z koalice v reakci na způsob zavádění nového informačního systému do místních škol. Fungující informační systém byl ve spěchu nahrazován novým systémem pro komfortní kontrolu účetnictví škol ze strany úředníků města.

Na prosincovém jednání města nebyl schválen rozpočet města Velké Meziříčí pro rok 2022. Podle jednacího řádu zastupitelstva nebylo možné hlasování on-line, koalici starosty Kaminarase chyběly hlasy zastupitelů. Starosta Kaminaras tiše spoléhal na podporu opozice, které ale nepřišla. Neschválení rozpočtu označil starosta za „klukovinu opozice“.

Starosta Kaminaras v průběhu vánočních svátků přednesl více zdravic občanům než kterýkoliv jiný politik včetně prezidenta republiky.

V novoročním projevu starosta Kaminaras zkritizoval vládnutí ODS, ČSSD a KDU-ČSL výrokem: „Naše město potřebuje dlouhodobou stabilitu jako sůl. Mnoho politicky bouřlivých let se na jeho nynějších nedostatcích značně podepsalo, a proto mu velmi přeji zklidnění v tomto ohledu a jistotu rozhodování“.

V minulosti vládla městu koalice ODS a ČSSD v čele se starostou Radovanem Necidem (ODS) a místostarostou Josefem Komínkem (ČSSD). Rozpočet na příští rok měla tato koalice schválený vždy na prosincovém jednání zastupitelstva města. Starosta Alexandros Kaminaras je po dlouhé době prvním starostou v historii města, který vstupuje do nového roku v rozpočtovém provizoriu s neschváleným rozpočtem města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů