Olešná: Troje jednání zastupitelstva obce za prosinec 2015

fbAKTUALIZOVÁNO Obec Olešná vytvořila zřejmě rekord kraje Vysočina v počtu jednání zastupitelstva za měsíc. V prosinci 2015 se zastupitelé sešli hned třikrát. Poprvé začátkem prosince (9.12.) na řádném jednání, podruhé na zlatou neděli před Štědrým dnem (21.12.) a potřetí poslední úterý v roce 2015 (28.12.). Dvě mimořádná jednání zastupitelstva během jednoho měsíce v  kombinaci s několika rezignacemi zastupitelů za rok činnosti zastupitelstva naznačuje rozsah problémů Olešné.

Vždy se řešil hlavní problém lidově zvaný „tankodrom Olešná“. Stav vozovky hlavního silničního tahu Jihlava-Pelhřimov na katastru obce Olešná je v katastrofálním technickém stavu. Kraj Vysočina plánuje opravy vozovky, obec Olešná zřejmě nezvládá potřebnou součinnost s Krajem Vysočina.

Slova hejtmana Běhounka si můžete poslechnout zde:

 

Obecní zastupitelstvo za necelý týden vánočních svátků změnilo stanovisko k výstavbě veřejného osvětlení a chodníků v obci:

Usnesení ze zlaté neděle (20.12.2015)

„Zastupitelstvo obce souhlasí s tím, že bude muset uvedenou stavbu zaplatit podle finančních možností obce – případných dotací. Podle finančních prostředků bude následně pokračováno ve výstavbě chodníků.“

Na posledním jednání zastupitelstva Olešné v roce 2015 se projednávala rozpočtová změna č.8/2015. Obsah rozpočtové změny ale není v zápise uveden (měl by být přílohou usnesení, kterou obec Olešná nezveřejnila).  Naopak přílohou usnesení z 28.12.2015 je stanovisko starosty nazvané „Před schůzí“ (v doslovném znění níže bez oprav gramatických chyb):

Jelikož v poslední době já jako starosta jsem stále napadán panem Studeným tak bych chtěl k tomuto vydat prohlášení

Dle zákona o požární ochraně v platném znění je obec povinna mít zásahovou jednotku obce k zajištění jednak požární ochrany a jednak k případným mimořádným událostem.

Oprava hasičského automobilu – přednášel, že byly náklady na opravu kolem 700.000 Kč ,ale skutečnost je 403.119 Kč.

Nákup pozemků od Pavlíčků

Uváděl, že jeho bratr koupil od Pavlíčků pozemky bez potíží. Opak je pravdou. Žádné pozemky Milan od Pavlíčků nekupoval.

Nákup pneu na bagr

Uvedl, že jsme utratili za pneu daleko větší ceny nežli je prodává Urban Pneu. Opět nepravdivá informace neboť pneu nemá na skladě a jeho prodejní cena je bez DPH stejná. S DPH je větší Příprava rekonstrukce rozvodu e- onu Zatím je proveden pouze projekt a projektant s nikým nemluvil a tak je připraven k odsouhlasení tedy pan Studený tento ještě ani neviděl.

Oprava pic kupu

Byla provedena výměna světel- předních a zadních, výměna řízení a brzdových kotoučů, předního blatníku oprava laku a kytování

V neděli 10.1. už prohlášení starosty Olešné s názvem „Před schůzí“ zmizelo ze zápisu zastupitelstva obce (více zde)

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů