Omyl! Stát chtěl statisíce za nájem uprchlického centra Vysočina

V budově lidově zvané „Kreml“ před listopadem 1989 sídlily orgány Komunistické strany Československa, dnes je v budově Krajské koordinační centrum Vysočiny. O budovu „Kremlu“ se dnes stará Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Může jít o obrázek 6 lidem , people standing a indoor

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině funguje v prostorách jihlavského „Kremlu“ od středy 2. března 2022. „Centrum nabízí kompletní servis od zajištění víza, na které je navázána možnost využívat systém sociální pomoci a dávek, přes koordinaci ubytování, nabídnuty zde budou služby Všeobecné zdravotní pojišťovny tedy zdravotního pojištění,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. V místě je zajištěno tlumočení.

Na vyřízení nezbytných formalit, především k získání ročního víza na území České republiky mají uprchlíci devadesát dní. Nejprve ale musí do tří dnů nahlásit své místo pobytu cizinecké policii. To ale neplatí pro režim turistických víz.

azil

Kraj Vysočina už obdržel od státu stanovené nájemné za provoz  Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině. Podle informací Občasníku jde o částku kolem tří set tisíc korun. „Uhrazenou částku nájemného budeme žádat od státu jako součást nákladů krizového řízení,“ uvedla vicehejtmanka Vysočiny Hana Hajnová.

“ Jednalo se o chybnou informaci jihlavského pracoviště. Krajské asistenční centrum bude v budově umístěno ve výpůjčce, tedy zdarma. Pouze by se mělo podílet na spotřebě energií. Za chybnou informaci jihlavského pracoviště jsme se již panu hejtmanovi omluvili,“ sdělila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Michaela Tesařová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů