Pelhřimovská dotační loterie pro zastupitele: Kolik dáme hokeji?

logo Lední medvědiRadní města Pelhřimova se rozhodli uspořádat dotační loterii: Každý zastupitel může samostatně navrhnout dotaci pro pelhřimovský hokej. Zastupitelstvo pak bude o navržené částce hlasovat. Na jaře starosta Pelhřimova František Kučera poslal na Policii České republiky trestní oznámení kvůli hospodaření hokeje. Na konci srpna policie oznámení odložila. Mezitím zdatně řízli do hokeje i lidovci: místostarosta Pelhřimova Josef Koch začal ze všech sil podporovat hokejový kroužek svého příbuzného. Nervozita partnerů pelhřimovského stoupá tím víc, čím ztrácí kroky radnice smysl. Hokejový kroužek dostal vlastní kabinu na zimním stadionu, měl jet dokonce i na výlet do partnerského města na Slovensku. V partnerském městě měl hokejový kroužek měřit síly s regulérními sportovními oddíly mládeže. Krok místostarosty Meda zaváněl politickou protekcí na míle daleko.

Sportovní oddíl Ledních medvědů musel ve prospěch hokejového kroužku vyklidit i největší mládežnickou kabinu. Hokejový kroužek ke svým aktivitám nepotřebuje ani klubovou registraci u Českého svazu ledního hokeje. Sportovní registrace nahrazuje politická protekce od vedení města.

Na zastupitelstvu města Pelhřimov teď bude, jak celou situaci vyřeší. Sponzoři pelhřimovského hokeje jsou po doslova řeznické práci místní radnice mimořádně obezřetní.

Dotační loterie pro zastupitele bude i určitým testem politické lásky k pelhřimovskému hokeji jako jednomu z největších sportů ve městě. Výsledek loterie se dopředu nedá odhadnout

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů