Piráti utvořili s Fórem Jihlava společnou základnu

Sedm jihlavských Pirátů se spojilo se zbytky uskupení Fórum Jihlava a vytvořili nový subjekt Piráti a Fórum Jihlava.

Koncept společného fungování vytvořila místopředsedkyně jihlavských Pirátů Eva Nováková. Piráti se viditelně zamilovali do čísla dvě: Druhého února ohlásil volební projekt, který tvoří jihlavští Piráti a Pirátky a nezávislé osobnosti z Jihlavy, reprezentované Fórem Jihlava a dvaadvacátého února začnou volební primárky.

V plánech Pirátů figuruje i společná základna, která má zřejmě rozhodovat o společném postupu. Piráti dosud neoznámili žádné podrobnosti ke vzniku a činnosti společné Základny. Není jasný ani počet členů. Už počátkem ledna u Pirátů proběhla diskuse o tom, kdo budou zakládající členové PiFo. Ve společném vyjednávacím týmu PiFo o ustavení příští koalice po komunálních volbách si už Piráti rezervovali jedno místo pro sebe.

Plánem Pirátů je v první jednat o záměru kandidovat jako Piráti a „fórum nezávsilých kandidátů“ s popsáním důvodu, proč jít touto cestou a přiložíme pracovní verzi zásad fungování. Finální verze bude projednána po odsouhlasení portfolia a ustanovení základny, tedy ve druhé fázi.

Piráti zatím nezveřejnili ani pracovní verzi zásad společného fungování, už sedmého ledna ale měli schůzku na radnici. Je otázkou, proč se politická jednání o ustavení PiFo konaly právě na radnici. Dost možná přímo v kanceláři primátorky Karolíny Koubové jako lídryně uskupení Fórum Jihlava.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů