Plán boje Pelhřimova proti přerostlé trávě na soukromých pozemcích ve městě

Přerostlá tráva na soukromých pozemcích kazí dobré jméno města Pelhřimov. Kde politik vyjednává, úředník úřaduje. Orgány pelhřimovské radnici mohou situaci snadno a rychle vyřešit. To vše v situaci, kdy vedení města neumí nasadit Zákon o rostlinolékařské péči (více zde).

Okamžitě po té, co se z webových stránek města Pelhřimova jeho tajemník Jan Machyán dozví o sdělení vedení města, zahájí správní řízení z moci úřední. K tomu si jistě vyžádá stanovisko právníka úřadu Miroslava Kubánka.

vojáciPrávník města Miroslav Kubánek přečte všem úředníkům radnice i vedení města paragraf číslo 58 Zákona o obcích:

„Obec může uložit pokutu až do výše 100 000 Kč osobě, která neudržuje čistotu a pořádek na pozemku, který užívá nebo vlastní, tak, že naruší vzhled obce.“

Kdo je vlastníkem pozemku zjistí právník Kubánek snadno od vedení města, případně od Technických služeb města.

Vedoucí odboru životního prostředí Josef Slavětínský provede pečlivou fotodokumentaci stavu, který připomínkují občané města. Konkrétní místa snadno zjistí z webových stránek města.

Nejpozději do šedesáti dnů zahájí město Pelhřimov řízení o přestupku, kterého se zatím nezjištěné osoby dopustily z nedbalosti. Přitom využije fotodokumentaci pořízenou vedoucím odboru životního prostředí.

Tajemník města Jan Machyán bude vedení města i občany určitě pravidelně informovat na webových stránkách o úspěšném postupu.

Slavné vítězství Pelhřimova nad soukromou přerostlou trávou je na dosah!

 

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů