Po problémech s KDU-ČSL bude Jemnici vládnout menšinová koalice

Lidovci se rozhodli nepodpořit koalici pěti stran pod vedením ODS na radnici Jemnice. Koalice vedená starostou Pavlem Nevrklou (ODS) tak bude odkázána na tichou podporu nestranického zastupitele KSČM Zdeňka Hopiana, podpora lidoveckého zastupitele Vyhnálka je nejistá.

Může jít o obrázek 6 lidem a stojícím lidem

Městský výbor KDU-ČSL se snaží určovat postoj zastupitele Vyhnálka skrz stranická usnesení a tím mu svazovat ruce při hlasováních v zastupitelstvu města Jemnice. Předseda místních lidovců Miroslav Prokeš neuspěl ve volbách jako lídr strany, v oblibě ho přeskočil v pořadí druhý Václav Vyhnálek.

Lidovci tak budou lavírovat v místní politice Jemnice mezi podporou koalice a opozice. Šest zastupitelů místních aktivistů ze spolku Za dobrý život na Jemnicku a trojice zastupitelů uskupení Pro Jemici s dosavadním starostou Miloněm Slabým (STAN) bude stát najisto v opozici.

Hlasování lidoveckého zastupitele Václava Vyhnálka tak bude ovlivňovat místní vedení strany v čele s rodem Prokešů. Prokešovi tvoří odhadem osmdesát procent členské základny KDU-ČSL v Jemnici.

Může jít o obrázek text

Patovou situaci mezi deseti koaličními a deseti opozičními zastupiteli tak bude rozhodovat hlas nezávislého zastupitele KSČM Zdeňka Hopiana.

Otevřená spolupráce ODS v čele se starostou Pavlem Nevrklou s komunistickým zastupitelem Hopianem by mohla vést v krajním případě až k rozpuštění místní buňky, pokud vyšší stranické orgány dojdou k názoru, že jde skutečně o spolupráci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů