Počátky dají šanci konkurenci WEB Větrná energie

Postoj k výstavbě větrných elektráren se mění i v tří tisícovém městečku Počátky. Pět kilometrů vzdálená Žirovnice je ochotná uvažovat o společném podniku s firmou ČEZ Obnovitelné zdroje pro výstavbu větrných elektráren. V Počátkách má kapacitu místní rozvodny zarezervovánu česká pobočka rakouské nadnárodní firmy WEB Windenergie AG.

WEB je energetická společnost se sídlem v rakouském Waldviertelu s pobočkami v osmi zemích na dvou kontinentech. Úspěchy WEBu na poli využití obnovitelných zdrojů energie jsou značné: 266 větrných turbín, 43 fotovoltaických systémů a 3 malé vodní elektrárny.

V Počátkách WEB Větrná energie plánoval výstavbu tří větrných elektráren, jednání s městem Počátky ale uvízla na mrtvém bodě. Naopak úspěch společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje v sousední Žirovnici otevřel ČEZu i dveře k jednání s místními politiky v Počátkách.

O výstavbu větrných elektráren v Počátkách se zajímá i jihlavská firma Jipocar Power, která se už byla i představit radním města. Veřejné projednávání záměru firmy Jipocar se předpokládá letos na podzim. Majitelem firmy Jipocar Power je známý automobilový závodník Martin Prokop, firma už uzavřela dohodu o výstavbě devíti stožárů větrných elektráren nedaleko Stonařova na Jihlavsku.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů