Právník aktivistů žádá nečinnost zastupitelů Jemnice

Zastupitelé města Jemnice obdrželi písemné upozornění od právníka místních aktivistů s žádostí, aby zastupitelé „nic nedělali“ a vyčkali na výsledek místního referenda. V polovině března doručili aktivisté na místní radnici žádost o vyhlášení místního referenda v termínu podzimních voleb.

Ještě v průběhu jara by ale zastupitelstvo Jemnice mohlo schválit změny územního plánu požadované místním podnikatelem Josefem Kolářem. Kolář byl i na jednání se starostou města Miloněm Slabým. Výsledky schůzky Slabý-Kolář nebyly oficiálně oznámeny.

Mezi místními aktivisty ale roste obava z možnosti dohody starosty Slabého s podnikatelem Kolářem například o plánovací smlouvě města Jemnice a podnikatelem Kolářem o dalším společném postupu.

Dubnové jednání zastupitelstva bude zásadní pro další osud podnikatelských záměrů zemědělce Josefa Koláře. Cena zemědělských produktů na trhu roste velmi rychle. Možnost dovozu z Ukrajiny velmi rychle klesá, jarní zemědělské práce tam začnou ve velmi omezeném rozsahu vzhledem k válce. Ruská pšenice a maso bude chybět vzhledem k hospodářským sankcím Evropské unie.

Zastupitelé Jemnice čeká složité rozhodování o postoji k záměrům místního zemědělce, jehož hospodářský úspěch je trnem v oku a předmětem závisti místních aktivistů. Doba se mění, výživa národa je věcí stále složitější a důležitější. Rozhodování o věcech veřejných je věcí zastupitelstva, referendum jako nástroj přímé demokracie rozhodně není všelék na problémy veřejného života. Účast lidu ve volbách a místních referendech není tak vysoká, jak by si aktivisté představovali pro platnost a závaznost výsledků hlasování.

A tak bude velmi pravděpodobně konečné rozhodnutí opět na zastupitelích. Aktivisté se pokouší místní zastupitele v Jemnici odradit od rozhodován´í o věcech veřejných dobře míněnými radami nedělat nic. Nerozhodnost politiků nic nevyřeší.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů