Prchal: Útvar městského architekta Jihlavy potřebuje transparentní pravidla

Velmi diskutovaným tématem jihlavského Magistrátu je budoucnost Útvaru městského architekta, který řídí mladý architekt Aleš Stuchlík. Úkolem útvaru je například koncepční činnost v územním plánování a urbanistickém rozvoji města.

K činnosti útvaru má veřejnost značné připomínky, což nažnačil i ředitel Hospodářské komory Jihlava Tomáš Prchal: „Stanoviska útvaru často vycházejí ze subjektivních názorů pracovníků. Pro firmy z oblasti stavebnictví, architektury, urbanizmu apod. je velice těžké, při tvorbě svých projektů, odhadnout a tím i splnit požadavky útvaru,“ uvedl ředitel Prchal.

Ředitel Hospodářské komory Tomáš Prchal nabídl i řešení budoucnosti Útvaru městského architekta na jihlavském Magistrátě:

„Jako první doporučujeme vytvořit jasná a transparentní pravidla, kterými se útvar při posuzování projektových záměrů developerů a stavebních firem bude řídit. V neposlední řadě bychom doporučili zaměstnancům útvaru, při komunikaci s občany, se řídit Etickým kodexem Magistrátu města Jihlavy,“ řekl Prchal.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů