Preference voličů kontra politické dohody ve Velkém Meziříčí

Vláda ODS a hnutí ANO v koalici se Společně VM prožívá veVelkém Meziříčí horké chvíle: Neschválený rozpočet města, jeden odchod z koalice, jeden odchod z funkce radního města.

Místní základní školy čekají na výsledek jednání o implementaci nového informačního systému místo současného fungujícího software.

Mezi velkomeziříčskými politiky má jednu z nejnižších podpor voličů současný starosta Alexandros Kaminaras. V řádných volbách získal jen 817 hlasů, což je zhruba o třetinu méně než tehdejší lídryně Společně VM Ivana Bíbrová (1100) hlasů, v pořadí na kandidátce následována Vincencem Záviškou (1220 hlasů). Bíbrová již Kaminarasovu koalici opustila po sporech se starostou Kaminarasem o postupu při implementaci nového softwaru do škol.

K moci se starosta Kaminaras dostal po převratu na radnici v polovině funkčního období, kdy koalici ČSSD+KDU-ČSL+Meziříčské fórum nahradila koalice ODS+ANO+Tomáš Rapušák (Meziříčské fórum).

Kaminarasův předchůdce v křesle starosty města Josef Komínek (ČSSD) získal 1273 hlasů, což je nejvíce ze všech kandidátů v místních volbách. Předseda místní ČSSD Miroslav Jágrik získal 1096, Komínek František 921, Blažek Pavel 885, Vrána Petr 1 027 . Každý ze zastupitelů ČSSD má podle počtu mandátů silnější hlas než starosta Kaminaras.

Lídryně KDU-ČSL Ripperová Marie získala 859, Kratochvíl Stanislav 818, Kamanová Pavla 797 hlasů.

Podstatně slabší voličskou podporu získalo v posledních volbách hnutí ANO. Smažil František 660, Fňukal František 678 hlasů. Ke křeslu místostarosty města tak Smažilovi stačilo pouhých 660 hlasů.

Zástupci Meziříčského fóra získali Jurdová Jiřina 900, Kaše Jiří 1 042, Rapušák Tomáš 785 hlasů.

Koalice hnutí ANO, ODS a Společně VM se bude znovu pokoušet o schválení rozpočtu města. V prosinci rozpočet neprošel, když jeden z koaličních zastupitelů nemohl hlasovat on-line z karantény. Tuto možnost nepřipouštěl jednací řád Zastupitelstva města. Místní rada ODS již zavázala své zastupitele pokračovat ve spolupráci s hnutím ANO a starostou Alexandrosem Kaminarasem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů