Primátorka Jihlavy zapomněla zveřejnit otevřený dopis

Otevřený dopis je takový dopis, jehož znění je určeno zároveň adresátovi i veřejnosti. Primátorka Jihlavy Karolína Koubová zaslala jednatelce firmy Kronospan Jihlava dopis, ve kterém žádá „v rámci dobrých vztahů touto formou otevřeného dopisu o podrobné vysvětlení situace“ (dokument zde).

Otevřený dopis primátorky publikoval až server Občasník po té, kdy z obsahu dopisu byla zřejmá výzva k podrobnému vysvětlení situace. Primátorka i Magistrát opomněli otevřený dopis ukázat veřejnosti.

Primátorku Karolínu Koubovou i celé vedení Magistrátu čeká vysvětlení celkového opomenutí publikovat veřejný dopis. Úředníci Magistrátu by také mohli vysvětlit, zda-li budou automaticky veřejně publikovat otevřené dopisy vedení města.

Koalice vedená primátorkou Karolínou Koubovou si vytkla za cíl „Otevřenost a vstřícnou komunikaci statutárního města Jihlavy (SMJ)“veškeré priority přímo zde.

Protože koalice v čele s primátorkou Karolínou Koubovou usiluje o „soustavná komunikace s úřady, podnikateli, zaměstnavateli a jinými subjekty, jejichž činnost souvisí se SMJ“ bude vhodné vysvětlit, jak vlastně úřad postupuje, když primátorka napíše otevřený dopis.

Otevřený dopis, který Statutární město Jihlava zapomnělo zveřejnit, tak může budit dojem jemného nátlaku na příjemce dopisu, v tomto případě na velkou místní firmu. Za nezveřejněním otevřeného dopisu primátorky velké místní firmě jsou nepochybně postranní úmysly. Zatím není zřejmé o jaké postranní úmysly by mohlo jít.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů