Primátorka Koubová se rozhoduje o další politické kariéře

Počátkem prosince oznámí primátorka Jihlavy Karolína Koubová své rozhodnutí o další politické kariéře. Není přitom pravděpodobný postup primátorky Koubové do uvolněné funkce ve vedení kraje Vysočiny. Spíše se otvírá prostor pro postupný odchod primátorky Koubové z místní i krajské politiky.

Uskupení Starostové a Nezávislí hledá nejvhodnější variantu přeskupení politických sil po té, kdy se krajský předseda Starostů a Nezávislých Lukáš Vlček stal poslancem.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Podle koaliční dohody je souběh dvou uvolněných politických funkcí nepřijatelný. I když je volba nástupce poslance Vlčka věcí Starostů, rozhodnutí primátorky Koubové rezignovat na krajský mandát nepochybně ovlivní i místní politiku v krajském městě.

Uskupení „Fórum Jihlava“ vedené primátorkou Karolínou Koubovou je napadrť po sporech primátorky Koubové s dnes již bývalým zastupitelem Miroslavem Tomancem.

Pokud se tedy rozhodne primátorka Koubová rezignovat na mandát krajské zastupitelky při prosincovém jednání zastupitelstva společně s krajským předsedou STANu a poslancem Lukášem Vlčkem, otvírá se cesta do krajské politiky Vysočiny pro neuvolněného radního Třebíče Jana Burdu a krajského tajemníka STANu Pavla Hájka z Chotěbuzi.

Starostové a nezávislí (STAN) očekávají osobní rozhodnutí primátorky Koubové o další politické kariéře nejpozději začátkem prosince.

Podle výsledku osobního rozhodnutí primátorky Koubové a poslance Vlčka se bude odvíjet další výběr vhodného kandidáta STANu do vedení kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů