Primátorka shání náhradníky na špinavou práci

Primátorka Karolína Koubová (Fórum) se svými náměstky Laštovičkou (ODS) a Zemanem (TOP09) přiznala potřebu rozšířit koalici. Vodárenský tým ve složení ředitel městské vodárenské společnosti, městský právník a náměstek primátorky byl označen za „letitý vodárenský klan“ a zničen.

Inventura výsledků „letitého vodárenského klanu“ je přímo zde.

Místo něj se rodí nový vodárenský klan ve složení primátorka Koubová (Fórum), náměstek Laštovička (ODS) a jejich nově vybraný právní zástupce.

Primátorka Koubová již publikovala výrokŠpinavou práci uděláme my a oni si do nás ještě mohou kopnout, protože dobře vědí, že nemůžeme veřejně prozrazovat např. obchodní tajemství“ (více zde). 

Ke špinavé práci musí získat alespoň dva hlasy opozice, nejlépe z ČSSD. Ovšem žádná politická strana nebude už z principu dělat v koalici jen pouhé náhradníky. Pro osiřelou menšinovou koalici to znamená rychlou dohodu s ČSSD na koaliční spolupráci.

Výrok primátorky o „špinavé práci“ by si měli zastupitelé ČSSD dobře zapamatovat. Současný zastupitel a bývalý primátor Rudolf Chloupek byl dlouholetým nadřízeným náměstka Kaliny v době soudních sporů o vodárenský majetek města.

Primátorka Koubová ztratila koaliční podporu KDU-ČSL a bude se snažit získat bývalého primátora Chloupka a bývalého radního Hyského jako současné zastupitele k podpoře svého setrvání v křesle primátorky.

Snaha o rozšíření koalice je současně tichým odmítnutím návrhu opozice na sestavení duhové koalice (více zde).

Primátorka Koubová potřebuje pokud možno rychle změnit vývoj politické situace a získat si důvěru jiné politické strany náhradou za odchod KDU-ČSL. V nabídce jistě budou posty náměstků primátora, radních nebo pověřených zastupitelů. Stačí ochota dělat to, čemu primátorka říká „špinavá práce“.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů