Jemča ukazuje Jemnici ostré lokty byznysu

Česká čajová jednička firma Jemča (zkratka ze Jemnický čaj) tvrdě prosazuje v Jemnici své obchodní zájmy. Z místní podnikatelské zóny zvané Autopark se snaží vytlačit místní dřevozpracující firmu a získat celý areál pro sebe. Část areálu již získala od města do vlastnictví, leč nesplnila podmínku požádat ve stanoveném termínu o stavební povolení. Za nesplnění smluvní podmínky už město Jemnice vystavilo účet na smluvní pokutu ve výši půl milionu korun.

Firma Jemča se ale moc netváří na zaplacení smluvní pokuty a snaží se tvrdit, že složitou situaci alespoň částečně zavinilo město Jemnice tím, že tolerovalo provoz pily na městském pozemku. Ostré lokty Jemča ukázala už tím, kolik kontrol poslala na dosavadního nájemce prostor pro své budoucí podnikání. Současně by se ráda Jemča vyhnula sporu o povinnost zaplatit smluvní pokutu.

Odpustit smluvní pokutu může pouze Zastupitelstvo města Jemnice na základě okolností hodných zvláštního zřetele.

Jemča by ráda v Jemnici vybudovala nový hlavní závod pro výrobu čaje, ovšem současné prostory nestačí. Dřevozpracující firma by musela uvolnit prostory pro podnikání firmě Jemča. Jemča očekává od zastupitelů města Jemnice tichou podporu při obsazování prostor pro své další podnikání.

Odpuštění smluvní půlmilionové pokuty ale znamená pro zastupitele města Jemnice přiznání spoluodpovědnosti za problémy Jemči při proměně areálu Autoparku na hlavní závod pro výrobu jemnického čaje.

Jemča a město Jemnice už několik měsíců komunikují takřka výhradně přes datové schránky, hledá se vhodný prostor pro jednání starosty Jemnice Pavla Nevrkly s vedením české čajové jedničky. Ke společným jednáním by mohl být přizván i majitel pily, kterého se snaží vedení Jemči vytlačit z areálu Autopark. Ovšem s ohledem na způsob, jakým se Jemča snaží vytlačit majitele pily z pronajatých prostor je jeho účast na společných jednáních těžko odhadnutelná.

Výsledek politických jednání o osudu dřevozpracující firmy v areálu, který by ráda obsadila čajová firma je těžko předem odhadnutelný. Cíl Jemči je ale už předem jasný: získat celý areál v Jemnici pro sebe a dosáhnout odpuštění smluvní půlmilionové pokuty.

Z jednání s Jemčou v kanceláři starosty Jemnice odešel majitel sousední pily po deseti minutách (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů