Přiměřeně! Krajští zastupitelé slíbí Jihlavě spolufinancování hokejové haly

Závazek krajského spolufinancování přestavby Horáckého zimního stadionu má háček: slovo „přiměřeně“. Milovníkům filmových pohádek jistě probleskne hlavou vzpomínka slavnou scénu vaření lívanců z filmu „Byl jednou jeden král“.

Král Já První (Jan Werich) se svým rádcem Atakdále vaří lívance pod heslem „přiměřeně!“ letí do díže všechno až v nepřiměřeném množství.

Účet za přeměnu jihlavské hokejové haly na multifunkční arénu bobtná až velmi rychle. Už se nemluví o tři čtvrtě miliardy korun, ale spíše o miliardě a půl. Při dělení nákladů na třetiny mezi stát, kraj Vysočina město Jihlava jde o poměrně hodně peněz.

Stambera.cz

A tak rostoucí požadavky Jihlavy na krajské spolufinancování výstavby multifunkční arény odráží krajští požadavky slovy „přiměřeně“. Zimní stadiony potřebují opravit i v Třebíči, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí a další města.

Poprvé tak zaznívá tichý vzkaz z krajské politiky, aby krajské město krotilo své plány na finanční závazky Kraje Vysočina. Splnit každý požadavek krajského města na spolufinancování multifunkční arény jaksi nejde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů