Radní Kociánová (ANO Pelhřimov): Medvědi předložili nelegální doklady!

Za zavřenými dveřmi Rady města Pelhřimov se na počátku září projednávala situace kolem kontroly vyúčtování dotace mládeže Ledních Medvědů. Radní města projednávali počátkem září opravené vyúčtování téměř šesti set tisícové dotace.

Radní za ANO Ivana Kociánová tvrdila ostatním členům rady města, že Lední medvědi lžou vedení města.

Hokejová politika za zavřenými dveřmi Rady města Pelhřimov

„Předseda  (oddílu HC Lední Medvědi) podepsal zápis z kontroly s vyjmenovanými pochybeními, ve stanovené lhůtě na ně nereaguje a teprve, až když zjistí, co mu hrozí (viz. zápis z RM 1.7.), dodá upravený seznam členů , tak, aby odpovídal….? I vám to musí být nápadné a podezřelé, ne? Mě to tedy připadá ,jako cíleně vytvořené, navíc po uplynutí 15ti denní lhůty . Mohla bych si  myslet, že to je mírný nepořádek, ale nemyslím si to(dotace je z veřejných prostředků ).Navíc za každý „nepořádek“ by měl být někdo zodpovědný- předseda, účetní…..a ne to stavět tak, že sice „nepořádek“ je,ale bez dotace si děti nezabruslí,“ vysvětlila radní Kociánová (ANO).

Z iniciativy vedení města se konalo šetření kolem vyúčtování dotace. Místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL) informoval radní o změně účetní v hokejovém oddíle. Jednomu z největších oddílů ve městě hrozilo odříznutí od dotace. To by podle místostarosty Kocha mělo mediální dopad a vliv na vnímání radnice. Lední Medvědi nejsou podle místostarosty Kocha tak zdatní, aby domysleli důsledky.

Ing. Vítků (ANO) navrhl vzít výsledky na vědomí.

Ing. Šimon (ČSSD) navrhl odpustit vrácení části dotace a ponechat finance na příští rok.

Radní Kociánová (ANO) zdůrazňovala, že Lední Medvědi předložili opravené vyúčtování pozdě.

Ing. Koch se domníval, že je to v pořádku. Lední Medvědi sice předložili opravené vyúčtování pozdě, ale mysleli by si, že je likvidujeme a nahráváme HC Pumy (hokejové kroužek založený dvěma rodiči po odchodu z HC Lední Medvědi).

Rada města jednohlasně uložilo předložit výsledek veřejnosprávní kontroly zastupitelstvu. Zastupitelstvo města Pelhřimova vyúčtování veřejnosprávní kontroly schválilo.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů