Radní Žďáru nad Sázavou mají poslední šanci propachtovat rehabilitaci

Po čtrnácti měsících pachtování, za které město již zaplatilo čtyři sta tisíc za poradenské služby a účet ještě není konečný, odmítla vybraná společnost Fyziocentrum Baťa podepsat smlouvu o pronájmů.

Nabídka byla vybrána metodou Best Value Aproach. Metoda Best Value Approach (BVA) spočívá ve zcela odlišném pojetí zadávání zakázek a řízení projektů obecně a je tak příležitostí pro získání přidané hodnoty a kvalitního plnění. Vychází z předpokladu, že předmětu zakázky nejlépe rozumí dodavatel-expert, který zakázky daného typu dlouhodobě realizuje, nikoliv zadavatel, který leckdy zadává určité zakázky jednou za svou existenci. BVA metoda vede zadavatele k tomu, aby se při výběru dodavatele zaměřili na definování očekávaného výsledku, cíle, nikoliv způsobu, jakým má být cíle dosaženo. Tím umožní kvalitním dodavatelům, aby se prosadili vůči konkurenci.

Servicio de fisioterapia y rehabilitación de IMQ

Zraky se upřeli k v pořadí druhé nabídce ždárské společnosti FyzioZR, ve které figuruje místní lékař MUDr. Černý. Ta ve své nabídce předložila nejvyšší nájemné a závazek zřízení pracoviště rehabilitačního lékaře a byla podle metodiky zhodnocena jako nejlepší. V průběhu pachtu měla náskok více než deset bodů ale nakonec po opakovaných přezkumech členy hodnotící komise prohrála o jeden a půl bodu.

„Po té co město vybralo nejkvalitnější nabídku, nejkvalitnější metodou na kvalitu, tak vítězná společnost město kvalitně vyšplouchla. Ale což, náš zájem trvá. Za svojí nabídkou si stojíme, tak jsme obratem po jediném setkání s vedením měst odsouhlasili znění nájemní smlouvy, která zachovává i původní výši nájemného“ sdělil jednatel a zastupitel MUDr. Černý.

Podle informací Občasníku je město Žďár nad Sázavou v podstatě dohodnuto na finančních podmínkách pachtu rehabilitace, ladí se pouze detaily nájemní smlouvy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů