ŘSD chystá druhý pokus o Centrální dispečink odtahů

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v přípravách na opakování tendru „Centrální dispečink odtahů“, který by měl zajistit včasné odstranění nepojízdných a havarovaných vozidel z rychlostních silnic a dálnic.

Detail fakulty | GAUDEAMUS

Momentálně probíhají konzultace mezi ŘSD a Ústavem soudního inženýrství (ÚSI) Brno o způsobu vypsání veřejné zakázky. Soudní inženýrství se zaměřuje na vědeckou a výzkumnou činnost spojenou na zkoumání příčin, průběhu a důsledků negativních technických jevů nejrůznějších technických oborů. Informaci potvrdila mluvčí Ústavu Jana Vyklická.

Letos na jaře zrušil antimonopolní úřad zakázku na Centrální dispečink odtahů pro nedůvodněné omezení hospodářské soutěž, neboť zvolený postup diskriminoval dodavatele, kteří se specializují výhradně na část předmětu plnění veřejné zakázky. Konkrétně šlo o podnět asistenční služby „Global asistance“, která mohla dodat jen dispečink bez požadovaných odtahových služeb.

Ředitelství silnic a dálnic podle antimonopolního úřadu ve správním řízení neprokázalo technické či ekonomické důvody, pro které by byl zvolený postup v souladu se základními zásadami zadávacího řízení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů