Rýdl (ŘSD): Pojišťovny žádají na dálnicích exkluzivní postavení

Do nastaveného systému odstraňování nehod na dálnicích se tlačí komerční pojišťovny. A žádají po Ředitelství silnic a dálnic jako správci komunikace výsadní postavení pro Českou kancelář pojistitelů (ČKP) při zajišťování odstraňování dopravních nehod.

„Jednání mezi ŘSD a ČKP za účasti Ministerstva dopravy probíhaly a budou určitě i probíhat nadále. Tématem bylo uzavření memoranda/smlouvy mezi ŘSD a ČKP o vzájemné spolupráci při řešení následků nehod a odtahů na dálnicích, případně sil. I. třídy. ČKP požadovalo mít výhradní postavení z hlediska dispečinku a zajištění odtahu nepojízdného vozidla z dálnice. ŘSD se přiklání k plně transparentní otevřené soutěži pro zabezpečení odtahů nepojízdných vozidel pro správce komunikace. ŘSD zatím nevidí důvod k uzavření přímé dohody o spolupráci s ČKP a přenechání veškeré odpovědnosti za fungování odtahů na dálnicích pouze na tomto subjektu bez otevřené soutěže,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Ředitelství silnic a dálnic má smluvně zajištené partnery, kteří nastupují k řešení dopravních nehod po výzvě Policie ČR k odstranění dopravní nehody. Dojednávané Memorandum mezi pojišťovnami a ŘSD je tak vážným zásahem do nastavení systému pro odstraňování následků dopravních nehod.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů