Šance pro Faltýnka: nasměruje evropské dotace REACT-EU na Vysočinu?

Po pandemii COVID-19 zahájila Evropská komise komplexní a ambiciózní plán obnovy. Politika soudržnosti EU má hrát klíčovou roli při zajišťování vyváženého oživení hospodářství a zajištění toho, aby nikdo nezůstal pozadu.

V prioritní výzvě programu REACT-EU pro oblast výstavby zdravotnické infrastruktury skončili všechny projekty „pod čarou“. Pouze pár vteřin při zadávání projektů rozhodovalo totiž o tom, které kraje získají peníze z evropských zdrojů na projekty modernizace svých zdravotnických zařízení po koronavirové krizi. 

A tady se otevírá prostor pro politického byznysmena Jaroslava Faltýnka: Schopný vyjednavač a lobbista by určitě dokázal přesvědčit ministry za hnutí ANO, aby se evropské peníze na obnovu zdravotnické infrastruktury dostaly i na venkov.

Jaroslav Faltýnek byl krajským lídrem hnutí ANO na Vysočině. Vztah k Vysočině by mohl demonstrovat vytrvalým úsilím a lobbingem za evropské peníze pro kraj, který zastupuje ve sněmovně.

Vysočina potřebuje ve Sněmovně zástupce, kteří dokáží přinést do svého regionu státní i evropské peníze. Pro schopného politika kvalit Jaroslava Faltýnka je to zajisté maličkost, zápisky z vlastního diáře ukazují Faltýnka jako mimořádně schopného vyjednavače.

Vlastně by celé hnutí ANO mohlo říct, co udělá proto to, aby evropské peníze pomohly zotavení zdravotnictví Vysočiny z následků pandemie. Evropská unie peníze pro zdravotnictví posílá do Česka, jenom to vypadá, že Vysočinu evropská pomoc zcela mine.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů