„Šílenej formulář“ nabízí školám šanci na evropské dotace v příštích letech

byrokracieV době tradičního předvánočního shonu a zmatku má odborná školské veřejnosti těžkou hlavu z vyplňování dobrovolného anketního formuláře Ministerstva školství. Účast v anketě umožní čerpat finance z tzv. šablon operačního programu na rozvoj školy v následujícím programovacím období 2015 – 2020. Obsah dotazníku se zaměřuje na oblasti podpory evropských fondů pro roky 2015 -2020.

Ředitelé škol na Vysočině pojmenovali anketní šetření Ministerstva školství stručným názvem „šílenej dotazník“. Vhodné vyplnění ankety dává škole naději na vypsání ministerské šablony dotačních prostředků. Složitost vyplnění dotazníku je právě ve vhodnosti odpovědí.

Školy se snaží odpověďmi v „šíleném dotazníku“ lobovat za vypsání takových dotačních titulů, které by umožnily čerpat ministerské prostředky na budoucí investice. Může jít klidně o miliony korun.  

 

V Pehřimově garantem starosta Kučera, tým se rodí

Město Pelhřimov se jako obec s rozšířenou pravomocí (ORP) rozhodlo samo garantovat zpracování místního akčního plánu (MAPu). Garantem zpracování místního akčního plánu je nově přímo starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD). Město intenzivně hledá odborného garanta.

„Radou města prošlo jmenování Bohumily Kobrlové, Alžběty Kolářové a Vladimíry Hojgrové. Paní Hojgrová je vedoucí týmu. Budu s nimi spolupracovat,“ řekl vedoucí pelhřimovského odboru školství Bohumil Kovanda. Projekční tým bude pracovat zhruba osmnáct měsíců.

Prodloužený termín do začátku ledna

Samotný „šílený“ ministerský dotazník obsahuje osm oblastí podpory, ve kterých mohou být školy podpořeny z OP VVV v letech 2015 – 2020. Díky počtu oblastí a zohlednění řady kritérií je časová náročnost vyplnění dotazníku vysoká. Proto ministerstvo prodloužilo termín na jeho on-line vyplnění až do začátku ledna.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů