Soud vynese rozsudek o havlíčkobrodské hokejové mládeži

Krajský soud v Hradci Králové rozhodne o platnosti valné hromady Bruslařského klubu Havlíčkův Brod, který loni v létě zvolil Jiřího Čelanského do funkce předsedy Výkonného výboru BK Havlíčkův Brod.

Na valné hromadě byl Čelanský nejprve zvolen členem výkonného výboru místo pana Casky jako nový člen a vzápětí byl zvolen i předsedou výkonného výboru.

Valné hromady se v létě 2021 zúčastnilo pouhých deset členů Bruslařského klubu Havlíčkův Brod. Krátce před konáním valné hromady Bruslařská spolek Havlíčkův Brod nevěděl, kolik má spolek skutečných členů. Tato skutečnost pak znemožňovala konání valné hromady dle stanov a aktuálních právních předpisů, neboť jakékoliv rozhodnutí valné hromady by pak bylo lehce napadnutelné.

Ze strany tehdejšího předsedy spolku Michala Teplého bylo navrženo, aby došlo k formálnímu zrušení členství u všech členů spolku a to z důvodu neuhrazeného členského příspěvku ke dni 31.10.2020. V takovém případě by spolek evidoval puhých osm členů, kteří by měli právo volit nové vedení. Výkonný výbor vydal usnesení, že členy BKHB se stávají: Michal Teplý, Marcel Kachlíř, Mgr. Martin Ferdus, Ing. David Kozlík, Ing Caska Zdeněk, Aleš Pártl, Mgr. Jiří Čelanský, Hana Krejčová.

„V této věci na pozici žalovaného vystupuje BK Havlíčkův Brod.
Dne 17. 10. 2022 se uskutečnilo jednání. Dle závěrečného usnesení bylo jednání odročeno na neurčitou s tím, že zástupcům účastníků bylo uloženo, aby do 27. 10. 2022 zaslali soudu písemný závěrečný návrh. Poté soud nařídí jednání, při kterém bude pouze vyhlášeno rozhodnutí,“ uvedla mluvčí soudu Kateřina Podeszowová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů