Spor o pyžamo v on-line výuce ZŠ vyřešila dohoda

Distanční výuka dětí on-line přináší kantorům nevšední zážitky. Děti na druhém stupni Základních škol už znají svá práva i školní řád. Ve školním řádu není o povinnostech žáků při distanční výuce vůbec nic. A tak musí pravidla výuky nastavovat sami učitelé.

V pedagogickém sboru jedné z venkovských škol Vysočiny se vypráví historka o diskusi mladé začínající učitelky s žákem vyššího ročníku o vhodném oblečení pro distanční výuku. Chlapec se hodlal
zúčastnit on-line výuky vleže, v pyžamu a z postele.

„Karlíku, sundej si to pyžamo a převlékni se. My tu také nesedíme v pyžamu,“ požádala žáka učitelka.

Chlapec zkoušel s učitelkou smlouvat a diskutovat. Všemožně zdržoval hodinu, třída se diskusí s učitelkou dobře bavila. Ovšem učitelka se jen tak nedala:

  • „Co kdybych tu před celou třídou seděla i já v noční košilce?, “ nadhodila řečnickou otázku mladá učitelka.
  • „To by bylo zajímavý, paní učitelko,“ zněla odpověď žáka Karlíka.

Výsledkem „sporu o pyžamo“ mezi žákem Karlíkem a mladou učitelkou v online výuce byla dohoda. Karlík mohl zůstat při on-line výuce v pyžamu a v posteli za podmínky, že příště už bude sedět za stolem v patřičném domácím oblečení.

Mezi kantory se tato historka vypráví jako důkaz vyspělosti žáků základních škol, kteří jsou schopní diskutovat se svými učiteli o čemkoliv, jen aby se co nejvíce zdržela samotná výuka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů