Tomanec (STAN) se opřel do jihlavské ODS kvůli Teniscentru

Bývalý jihlavský zastupitel Miroslav Tomanec se opět objevil na politické scéně. Naposledy na Silvestra avizoval důležitou zprávu o „Kronospan aréně“, druhý den označil zprávu za vtip (více zde).

V únoru si vzal jako téma městskou společnost Teniscentrum, což je společný projekt města Jihlavy a místních podnikatelů. „Předseda představenstva totálně ztrátové městské společnosti svolává akcionáře z jediného důvodu – aby si udělil prebendu 20 tisíc měsíčně. Nic jiného na programu není. Třebas co dál s těmi obřími ztrátami, “ nebral si servítky Miroslav Tomanec.

Předsedou představenstva Teniscentra je Vojtěch Prchal, v minulém zastupitelstvu za Piráty, nyní člen ODS. Podle Tomance je dlužno poznamenat, že právě odměňovaný předseda představenstva za tu zpackanou podstatu nemůže. „Ale už pět let v tom neochvějně jede jako mladý politik dál! A to je to nejhorší,“ pokračuje Tomanec.

„Čím asi tak totiž mohl zaujmout své spolustraníky, že ho pár měsíců po přestupu od Pirátů udělali hned radním? Tedy samozřejmě mimo vše přebijejicí – ambicióznost. A to boduje. Bez ohledu na výsledky,“ dodal Tomanec na sociální síti.

Na Tomancův debatní příspěvek ostře zareagoval předseda jihlavské ODS David Beke: “ Zase tady meleš nesmysly a záměrně a ty to víš, to je na tom ta největší prasárna. Babiš by na tebe byl pyšný, nechceš k němu naskočit a můžeš dělat PR. Lži, manipulace, to je to co tě šlechtí! Vysvětli přesně jak to je a proč by Vojta měl dostat nějakou korunu za práci kterou dlouhodobě odvádí? Ty to víš, ale jsi zákeřný lhář a pomluvy je to jediné, co umíš. Pak taky ještě umíš uhodit ženu, slovně nebo něčím jiným, na to jsi taky kabrňák,“ napsal radní Beke (ODS).

Radní Beke patrně v reakci mluvil o incidentu na jihlavském náměstí loni v létě, kdy měl Miroslav Tomanec vrazit do zastupitelky Berkové (Fórum). Celý incident posléze šetřila Policie ČR (více zde).

Předseda jihlavské ODS David Beke v reakci na Tomancův diskusní příspěvek objasnil, proč dostalo hnutí ANO přednost před STAN jako koaliční partner.

„Jednak je potřeba znovu zopakovat, že pokud jsme chtěli udělat koalici, která bude prosazovat program, který jsme voličům slíbili tak nebyla jiná možnost než jít do nějaké koalice s ANO. Byla jen otázka, jak moc tuto spolupráci doplnit a rozšířit o další subjekty. A zpětně musím bohužel přiznat, ze jsem se mýlil, když jsem bral místní STAN jako partnera, který by byl přínosem pro spolupráci při správě města. Zpětně musím dát za pravdu těm, kteří mě varovali, že se mýlím. Kroky a výroky některých lidí, kteří STAN v Jihlavě reprezentují nebo byli na její kandidátce, jako například i Mirek Tomanec jsou pro mě velkým překvapením a zklamáním. Musím tedy zpětně přiznat, že bylo dobře že se nestali součástí koalice. (Přizváni byli, odmítli, abych to říkal přesně),“ dodal Beke (ODS).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů