Megalomanství v Pelhřimově: O vybudování jezírka nerozhodovalo zastupitelstvo, řekl hejtman

sucho pampeliškaZastupitelstvo města Pelhřimova nijak nerozhodovalo o vybudování jezírka v městském parku. Občasníku to řekl hejtman Jiří Běhounek, který je členem Zastupitelstva města Pelhřimov.

„Záležitost nebyla na programu jednání zastupitelstva města. Doporučuji obrátit se přímo na vedení Pelhřimova,“ sdělil hejtman Jiří Běhounek.

Občasník chtěl znát názor hejtmana a pelhřimovského zastupitele Běhounka na záměr vybudování městského jezírka (více zde) za více než čtyři sta tisíc korun, které ovšem bylo náhle zrušeno na konci léta (více zde a také zde).

Zrušenou stavbu jezírka už také propagovala radní Kociánová jako zřetelný úspěch vedení města (více zde).

Na vedení města Pelhřimova složené ze starosty Františka Kučery (ČSSD), místostarostů Ladislava Meda (ODS) a Josefa Kocha (KDU-ČSL) teď čeká vysvětlování celého nepodařeného projektu se zahradním jezírkem na zastupitelstvu města.

Výmluva na náhlé dlouho trvající sucho pelhřimovským politikům nemusí stačit. Informace o dlouhotrvajícím suchu je známá už několik let, úřady apelují na občany se šetřením vodou.  Pelhřimovská radnice ovšem plánovala výstavbu jezírka bez ohledu na extrémní a dlouhotrvající sucho.

Vedení města navíc nedalo žádnou šanci zastupitelům města promluvit do plánů na vybudování jezírka před zahájením realizace celého projektu. Vedení města bude muset také vyčíslit celkové náklady spojené s přípravou výstavby jezírka, dosud tak nikdo neučinil.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů