VÍME PRVNÍ: Policie prověřuje napadení zastupitelky Jihlavy

Na konci srpna mělo dojít v centru krajského města k incidentu mezi bývalým jihlavským zastupitelem Miroslavem Tomancem a jihlavskou zastupitelkou Miroslavou Berkovou (Piráti a Fórum Jihlava). Miroslav Tomanec se opět uchází o mandát zastupitele za hnutí Starostové a Nezávislí (STAN).

Představujeme naše kandidáty a kandidátky | Piráti a Fórum Jihlava

Zastupitelka Miroslava Berková musela po incidentu vyhledat lékařské ošetření. Magistrát města Jihlavy dosud nevydal žádné bližší informace.

„Případ šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití,“ uvedla mluvčí Policie ČR Jana Kroutilová.

Zastupitelka Miroslava Berková se zapojila do místní politiky krajské metropole Vysočiny v roce 2018 v rámci hnutí Fórum Jihlava, kde se aktivně angažovala. Ve volbách téhož roku získala preferenční hlasy a stala se členkou Komise pro občanské záležitosti, v rámci které vítá občánky, gratuluje jubilantům města apod. V lednu 2022 se za Fórum Jihlava stala zastupitelkou města Jihlava.

„Je to citlivá věc, kterou v tuto chvíli nechceme řešit přes média,“ uvedla předsedkyně jihlavských Pirátů a místní zastupitelka Eva Nováková.

K incidentu se nakonec Piráti a Fórum Jihlava vyjádřili v prohlášení na sociálních sítích.

Vyjádření krajského předsedy STAN Vysočina Lukáše Vlčka, primátorky Karolíny Koubové a dalších představitelů místního politického života zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů