Spor o Teniscentrum: Tomanec (STAN) by ho zlikvidoval, Beke (ODS) pracuje na záchraně

Nejnovějším tématem politiky krajského města je „spor o erár“ mezi Miroslavem Tomancem (STAN) a předsedou místní ODS Davidem Beke. Tomanec jako neformální mluvčí opozice předložil výši ztrát sportovní společnosti krajského města a naznačuje možnost řízené likvidace městské společnosti. Tím na sociálních sítích rozčílil předsedu jihlavské ODS Davida Beke:  „Zase tady meleš nesmysly a záměrně a ty to víš, to je na tom ta největší prasárna. Babiš by na tebe byl pyšný, nechceš k němu naskočit a můžeš dělat PR. Lži, manipulace, to je to co tě šlechtí! Vysvětli přesně jak to je a proč by Vojta měl dostat nějakou korunu za práci kterou dlouhodobě odvádí? Ty to víš, ale jsi zákeřný lhář a pomluvy je to jediné,  co umíš….“

Tomancův nápad záchrany tenisové společnosti její likvidací očividně předsedu jihlavské ODS Davida Beke poněkud zaskočil. V politickém zákulisí se ale o myšlence možné likvidace očividně diskutovalo za zavřenými dveřmi. Zlikvidovat tenisové sportoviště jako nápad z tábora opozice viditelně nenašel odpovídající odezvu ani v politických kruzích ani mezi akcionáři městské společnosti. Většínový podíl má město, menšinový podíl pak soukromé osoby.

Předseda představenstva Teniscentra Vojtěch Prchal (ODS) údajně představil návrh řešení z pohledu Města Jihlavy jako většinového vlastníka. Prchalovo řešení je pečlivě střeženým obchodním tajemstvím.

Tomanec očividně a nenápadně tlačí město Jihlava k likvidaci společnosti řízeným vstupem do likvidace o kterém ODS nechce ani slyšet. Majetek likvidované společnosti v podobě sportovišť a tenisových areálů by si jihlavská radnice pravděpodobně musela znovu koupit do vlastnictví.

A tak dostane šanci radní Prchal jako krizový manažer jihlavské ODS s úkolem zachránit Teniscentrum pro příští generace. Ztrátovost provozování městskýcn sportovišť se těžko podaří i s ohledem na principy fungování tržní ekonomiky. Ceny sportovišť jako ekonomických statků budou vždy udržovány na přijatelné úrovni s ohledem na dostupnost sportu pro všechny děti.

Pohřbít Teniscentrum v duchu opozičních rad Miroslava Tomance vedení radnice očividně nechce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů