Aktivisté stupňují kampaň o podzemní vodu v Jemnici

Zastupitelstvo města Jemnice bude rozhodovat o povolení šesti vrtů pro čerpání podzemní vody pro potřebu zemědělské firmy Rhea holding. Rhea holding vedený podnikatelem Josefem Kolářem plánuje revitalizaci místního zemědělského areálu a jeho proměnu na moderní zemědělskou farmu.

Záměr podnikatele Koláře se pokouší aktivisté zmařit zoufalou agitační kampaní v novém letáku roznášeném do poštovních schránek s poukazem na nutnost ochrany podzemních vod. Jinými slovy se snaží bránit v přístupu k vodě.

V okolí plánovaných podzemních vrtů mohou být úředně neohlášené soukromé studny, kterých se mohou záměry přímo dotknout. Úředně ohlášené studny budou patrně osazeny měřiči hladiny podzemních vod během zkušebního provozu, kdy se bude sledovat dopad záměru na životního prostředí.

Pro město Jemnici znamená oznámený záměr možnost jednat o provozování vodovodu a podzemních vrtů, které by časem mohlo město získat do vlastní správy. Celkově jde o investici v řádech desítek milionů korun, který je investor připraven vybudovat a posléze svěřit do správy města.

Lze očekávat další jednání mezi městem Jemnice a zemědělskou firmou Rhea holding o podmínkách další spolupráce při využití podzemní vody jako zdroje.

V politických kruzích Jemnice zastává vysloveně negativní názor pouze starosta Miloň Slabý, který oznámil odchod ze Sdružení nezávislých kandidátů a zakládá vlastní uskupení „Pro Jemnici“. O příznivcích a podporovatelích nového starostova uskupení „Pro Jemnici není nic bližšího známo.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů