Správa uprchlických zařízení Jihlava bude sídlit v Kremlu

fbSpráva uprchlických zařízení Ministerstva vnitra připravuje kompletní rekonstrukci svých kanceláří v Jihlavě. Vypsalo na to veřejnou zakázku s názvem:  „Zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci prostor určených pro Správu uprchlických zařízení v budově OP Jihlava, Tolstého ulice 1914/15“.

Hlavním úkolem Správy uprchlických zařízení je zajištění mezinárodní ochrany, základních životních potřeb a možnost důstojné existence žadatelům v České republice o mezinárodní ochranu.

Projektová zakázka pro Správy uprchlických zařízení v Jihlavě je nápadná svým rozsahem: stavebné úpravy budou v  prvním nadzemním podlaží bloku A a B , ve druhém nadzemním podlaží bloku B a v sedmém nadzemním podlaží budovy v Tolstého ulici v Jihlavě. Mezi obyvateli Jihlavy je výškový dům známý pod názvem „Kreml“. Celkem půjde asi o tři kanceláře a stopadesát metrů kancelářské plochy.

Stěhování z budovy policie

Podle vysvětlení Ministerstva vnitra dochází ke stěhování z budovy policie na novou adresu v centru města.

„V Jihlavě je pracoviště odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra (trvalé a dlouhodobé pobyty), a to v budově krajského ředitelství Policie ČR a částečně i v budově ÚZSVM. Policie potřebuje prostory, které odbor azylové a migrační politiky MV užívá v jejich objektu. Proto se musí přestěhovat celé pracoviště do objektu, který spravuje ÚZSVM. Než se uvedené pracoviště přestěhuje, je nutné v objektu ÚZSVM provést stavební úpravy. Správa uprchlických zařízení pro odbor azylové a migrační politiky zajišťuje logistiku a tuto přestavbu u ÚZSVM objednává, “ vysvětlila mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.

Část prohlídky neveřejná

Stavební firmy si mohli prohlédnout prostory v jihlavském Kremlu, které se budou přestavovat pro potřeby Správy uprchlických zařízení. I když byla podle představitelů Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových veřejná a přístupná komukoliv, přítomná pracovnice Ministerstva vnitra zakázala do části prostor vstup s odůvodněním „je tam archiv“. Upravené prostory by měly začít sloužit už od ledna 2016, tento termín se zřejmě nestihne.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů