(VIDEO) Hejtman Běhounek (ČSSD) přitvrdil usnesení o vysokorychlostní železnici pro vládu ČR

Místo slova „doporučuje“ u výběru variant trasy vysokorychlostní usnesení rovnou slovo „trvá“! Změnu jednoho slova v usnesení Rady Kraje Vysočina má na svědomí hejtman Jiří Běhounek.

Původně navrhované usnesení bylo zformulováno: „Kraj Vysočina doporučuje vládě ČR a jejím poradním orgánům podporovat variantu SK4 trasování VRT Praha – Brno – Břeclav“.

Ovšem během jednání radních kraje Vysočina předložil hejtman Běhounek pozměňovací návrh, ve kterém radní Kraje Vysočina trvají na podpoře varianty trasy SK4 na Vysočině.

Varianta SK-4 znamená terminál (vlakové nádraží) umístěné v lokalitě Jihlava-Pávov v oblasti mezi průmyslovou zónou a dálnicí D1. Krajské město Jihlava se chystá vybudovat k terminálu vysokorychlostní železnice novou trolejbusovou linku z centra města (více zde).

Vysokorychlostní železnice v ČR, je název zamýšlených železničních tratí v Česku stavěných pro rychlosti nad 250 km/h. Ty by měly přispět ke kratší cestovní době mezi vybranými sídly v rámci České republiky i sousedními zeměmi a zároveň částečně uvolnit kapacitu na některých konvenčních, zejména koridorových, tratích (s rychlostí do 160 km/h) pro příměstskou a nákladní dopravu.Výstavba by měla probíhat zhruba mezi lety 2025 a 2050. Celkové náklady se odhadují na stovky miliard korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů