Summit Kolář-Slabý v Jemnici bez pozvánky a zápisu

Na konci února se na radnici v Jemnici konalo setkání starosty města Miloně Slabého s podnikatelem Josefem Kolářem. O průběhu ani předmětu jednání nejsou k dispozici žádné bližší informace. Neexistuje ani pozvánka ani zápis z jednání.

Mým snem je oprava zámeckého pivovaru, říká starosta Jemnice Miloň Slabý -  Starostové a nezávislí

Lze tak pouze předpokládat, že šlo o iniciativu starosty města Miloně Slabého, který se pokoušel vyjednat dohodu o podnikatelských záměrech Josefa Koláře a jeho zemědělského podniku Rhea holding na katastru města Jemnice.

Ani o úspěchu nebo neúspěchu jednání nejsou k dispozici žádné bližší informace. Podle informací Občasníku se podnikatel Kolář už na radnici v Jemnici neobjevil, další kolo jednání mezi starostou Slabým a podnikatelem Kolářem se už nekonalo a zřejmě ani konat nebude.

Válka na Ukrajině bude mít bezprostřední dopad na cenu zemědělských komodit v České republice. Ukrajinské pšenice nebude k dispozici vzhledem k válce, ruská pšenice bude nedostupná z důvodu hospodářských sankcí. Téma soběstačnosti v zásobování českého trhu zemědělskými produkty bude v nejbližších měsících a letech důležité i z pohledu růstu cen masa a pečiva pro české spotřebitele.

Město Jemnice ani starosta Miloň Slabý dosud neinformovalo o dalších aktivitách při jednání o podnikatelských záměrech Josefa Koláře v oblasti Jemnicka. V průběhu jara by město Jemnice mělo schvalovat změny územního plánu města dle požadavků Josefa Koláře. Pořízení změn bylo schváleno na podzimním jednání městského zastupitelstva. Místní aktivisté a odpůrci podnikatelských záměrů Josefa Koláře oznámili shromažďování podpisů místních občanů pro vyhlášení referenda.

Vyhlášení místního referenda zprvu podporoval i starosta Miloň Slabý, který občanům Jemnice sliboval vyhlášení místního referenda spolu s volbami do poslanecké sněmovny. Později starosta Slabý změnil názor a místo referenda se konala jen nezávazná anketa občanů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů