Tajemství voleb PiFo: Za Fórum Jihlava volila jen primátorka Koubová

Průběh voleb do výkonné rady volebního projektu Piráti a Fórum Jihlava patří mezi přísně střežené tajemství Pirátů navzdory proklamované otevřenosti a transparentnosti.

Důvod je jasný: za uskupení Fórum Jihlava se voleb výkonné rady zúčastnila pouze primátorka Karolína Koubová. Radní Daniel Škárka není čistokrevný příznivec Fóra Jihlava, je registrovaným příznivcem Pirátů.

I když PiFo oficiálně tvrdí, že „lromě jihlavských Pirátů a Pirátek jsou součástí projektu i nezávislé osobnosti reprezentované Fórem Jihlava. Mezi nimi je i Karolína Koubová – primátorka nebo radní Daniel Škarka“, není jasné, zda-li se nezávislé osobnosti směly účastnit voleb výkonné rady projektu PiFo.

Výsledek voleb do výkonné rady volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ nebyl nikdy oficiálně oznámen, proto není jasné kolik dostala hlasů primátorka Karolína Koubová. Piráti pouze oznámili její úspěšné zvolení. Jihlavská buňka pirátské strany má oficiálně šest členů. Spolu s dalšími příznivci mají Piráti utvořit Základnu, která bude mít neveřejné diskusní fórum pod oficiálním diskusním fórem Pirátů.

I když se volební projekt „Piráti a Fórum Jihlava“ tváří, že má širokou základnu příznivců obou subjektů, opak je pravdou. Piráti byli vyloučeni ze současné „malé“ koalice, kterou vytvořili před komunálními volbami společně s TOP09 a Stranou Zelených. Piráti zůstávají i po vyloučení z „malé“ koalice členy koalice na jihlavském Magistrátě, jejich předsedkyně Eva Nováková vytvořila jednočlenný zastupitelský klub.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů